درباره ما

 

 

به نام خداوند جان و خرد

 

سال 1389، آرنا حرکت خود را آغاز کرد. با برگزاری جشنواره ی ملی مجسمه های شنی (بهار 1390، ساحل بندر کیاشهر گیلان) فعالیتهای گسترده ی هنری پایه ریزی گردید. آن جشنواره به مدت 5 روز جریان داشت و جمعی از هنرمندان سراسر کشور میهمان آرنا بودند و آثار زیبایی آفریدند. در پایان، هیأت داوران متشکل از هنرمندان برجسته (استاد نیک سیرت، استاد احمدی، استاد موسوی) نفرات برتر را برگزیدند که به نفرات اول تا سوم، جوایزی ارزنده و تندیس جشنواره اهدا گردید. این رویداد هنری سبب رشد و ارتقاء کیفی هنر این خطه گردید.

مجموعه ی آرنا، حرکتی ملی و سراسری برای برگزاری جشنواره ی مجسمه سازی را پایه گذاری کرد و در این راستا، سال 1391 فراخوان جشنواره ی مجسمه های چوبی را انجام داد.

از میان آثار فراوانی که به دبیرخانه ارسال شده بود، داوران 16 اثر را برای بخش مسابقه انتخاب کردند. این جشنواره طی 10 روز در ساحل چاف و چمخاله لنگرود در فضایی مناسب و دوست داشتنی برگزار شد و نهایتا با داوری 5 تن از اساتید، به نفرات اول تا سوم جوایز ارزشمندی اهدا گردید.

آرنا با فراهم کردن فضای آموزشی و برگزاری کلاسهای پیشرفته هنری با همراهی اساتید خبره در شهر لاهیجان، فعالیت خود را گسترش داد. 

این دوره هاعبارت است از (هنرهای تجسمی، مجسمه سازی، نقاشی در سبک های مختلف، خوشنویسی، پتینه و ...)، صنایع دستی (سفالگری، معرق چوب، منبتکاری، پیکره تراشی، نقاشی روی شیشه و ... )

اکنون در کنار این فعالیتها، کارگاه تولید صنایع دستی و چوب  را راه اندازی کرده ایم تا محصولاتی همچون درهای چوبی هنری، ساعتهای چوبی، زیورآلات چوبی، تزئینات و دکوراسیون چوبی را به علاقه مندان عرضه کنیم.

چشم انداز و هدف این مجموعه، صادرات محصولات به بازارهای جهانی است که امیدواریم با حمایت و پشتیبانی شما،  هرچه زودتر به این مهم دست یابیم..